PARAFIA ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

W KOŚCIERZYNIE

 

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2017

Rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE ADWENTOWE, przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Maciej Gawlik CR.

PROGRAM REKOLEKCJI:

- II Niedziela Adwentu – nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych.

- w poniedziałek, wtorek i środę – nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych  o godzinie 6:30, 9:30, 15:45 i 18:00.

Nie ma Mszy Świętej o godzinie 8:00.

-        Spowiedź: rano podczas Mszy Świętej Roratniej i od godziny 9:00 do 10:00, po południu od godziny 15:30 do 16:30 i od godziny 17:30 do 19:00.

Wszystkich Parafian i wszystkich Uczęszczających do naszej świątyni zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w spotkaniach rekolekcyjnych.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE ŻYCIA PARAFII

1.      W Adwencie Msza św. Roratnia od poniedziałku do soboty
o godz. 6:30.

2.      Chorych z Świąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy
  w poniedziałek 18.12. od g. 9:00.

3.      Pasterka w naszym kościele o godz. 22:00 i 24:00 – po Pasterkach życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem.

4.      31 grudnia (niedziela) o godz. 16:00 zapraszamy na Mszę św. za Zmarłych Parafian w mijającym roku 2017.

5.     Msza św. i Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku 31 grudnia o godz. 18:00.

6.     W Nowy Rok 01.01.2018 r. nie będzie Mszy Św. o g. 6:30.
W Nowy Rok będzie dodatkowa Msza Św. o g. 16:00.

7.     Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca 07.01.2018 r. o godz. 15:00. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty
w „Logosie”.

8.      Spotkanie opłatkowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza
i Duszpasterstwa Młodzieży Zmartwychwstańczej i Marianek – razem
z Rodzicami – 06.01.2018 r. o godz. 16:00 – w „Logosie”.

9.   Spotkanie opłatkowe dla Braci Zew. – 14.01.2018 r. o g. 16:00.

10.           Msza św. zbiorowa za zmarłych 11.01.2018 r. o godz. 18:00.

11.         Kolęda Dekanalna dla Kapłanów z Ks. Bp Ryszardem Kasyną 12.01.2018 r. o godz. 13:00 w Parafii Chrystusa Króla w Kościerzynie.

12.              Koncert Kolęd w naszym kościele 21.01.2018 r. o godz. 16:00. Po koncercie spotkanie opłatkowe dla Chóru, Scholi, Orkiestry, Zespołu Młodzieży Zmartwychwstańczej i zaproszonych Gości.

13.              Kolęda od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 21:00,
w soboty od 15:00 – 21:00. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie      zeszytów z religii.

14.                  Na czas kolędy w dni powszednie spowiadamy tylko rano podczas Mszy św.

15.                Wodę święconą można nabrać w kościele obok ambony.

16.              Kolęda na zamówienie – rodzina, która w wyznaczonym terminie nie mogła przyjąć kapłana, może to uczynić – 25 stycznia 2018 r.
po wcześniejszym zgłoszeniu w Kancelarii Parafialnej.                                  (58) 686 31 71

 

PLAN KOLĘDY 2017/2018

PARAFIA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO W KOŚCIERZYNIE

DATA Dzień U L I C E
28.12.2017 Czw.

Częstkowo, Ludwikowo, Fingrowa Huta, Wieprznica, Owśnice,

ul. Jeziorna 1a, 1b, 3a, 3b, 3c

29.12.2017 Pt. ul. Rogali 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 17, 18, 19, 20, 21
30.12.2017 Sob. ul. Rogali, 22a, 22b, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31,31a, 31b, 32, 33, 34, 34a, 35, ul. Prusa, Jeziorna (domki)
02.01.2018 Wt. ul. Skłodowskiej 8, 14, 16a, 16b, 16c, 18a, 18b, 18c, 18d
03.01.2018 Śr. ul. Skłodowskiej 2, 4, 6, 10, 12, ul. Kartuska 1 – 84 (domki), 6a, 6b
04.01.2018 Czw. ul. Kartuska 8a, 8b, 9a, 9b, 10a, 10b, 11a, 11b
05.01.2018 Pt. ul. Kartuska 12a, 12b, 13a, 13b, 14,  16a, 16b
08.01.2018 Pon. ul. Kartuska, 18a, 18b, 20a, 20b, ul. Strzelecka
09.01.2018 Wt. ul. Staffa, Reja, Kraszewskiego, Broniewskiego, Kopernika, Nałkowskiej, ul. Świętojańska 12a, 12b
10.01.2018 Śr. ul. Świętojańska 13a, 13b, 14, Świętojańska-domki, Miodowa, Kowalska,  Bolduana, Strzelnica
11.01.2018 Czw. ul. Słowackiego, Mickiewicza, Sikorskiego, Traugutta   
12.01.2018 Pt. ul. Heykiego (domki), 1a, 1b, 1c, Wybickiego 14 i 16
13.01.2018 Sob. ul. Wybickiego , Szopińskiego
15.01.2018 Pon. ul. Sienkiewicza, Brzechwy, Lipowa, Abrahama
16.01.2018 Wt. ul. Marchewicza, Derdowskiego, Os. Tysiąclecia 2, 3, 4
17.01.2018 Śr. Os. Tysiąclecia 5, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, Młodokaszubów
18.01.2018 Czw. Os. Tysiąclecia 8, Kościerzyna – Wybudowanie (jadąc od miasta
w str. Skorzewa – prawa strona), ul. Szkolna
19.01.2018 Pt. Os. Tysiąclecia 9, ul. Bolewskiej, Borzyszkowskiego, Damrota, Gostkowskich, Glocka, Landowskiego, Gończa, Piłsudskiego, Maczka, Przebendowskiego, Remusa, Wysockiego, Targowskiego, Wryczy,
20.01.2018 Sob. Kościerzyna – Wybudowanie (jadąc od miasta w str. Skorzewa –   lewa strona)
22.01.2018 Pon. ul. Słoneczna, Łąkowa, Wiejska, Zielona, Błękitna, Piaskowa, Karpiowa, Gałęźna, Gwiezdna, Srebrzysta, Złocista, Księżycowa, Biała
23.01.2018 Wt. ul. Gulgowskich, Gryfa Pomorskiego, Ceynowy, Os. Tysiąclecia 10
24.01.2018 Śr. ul. Majkowskiego, Krasickiego i dom dziecka, Os. Tysiąclecia 13a, 13b, 13c, 17
25.01.2018 Czw. Kolęda na zamówienie

 

ApliRach4                     

 Czytaj więcej - pobierz aplikacje na IPOD-a. TUTAJ

 Czytaj więcej - pobierz aplikację na ANDRIOD-a TUTAJ



 

 

 

Dog